Prace licencjackie i zaliczeniowe - wstawiamy rysunki i zdjęcia

Prace licencjackie powinny być tworzone z pasją. Oznacza to, że w efekcie końcowym nie powinny być nudne ani przewidywalne. Oprócz pisanego jednym ciągiem tekstu powinny zawierać tabele, rysunki, wykresy i jak najwięcej elementów, na których przysłowiowo "można oko zawiesić". Do takich elementów należą też zdjęcia. Jak wstawiamy zdjęcia do prac licencjackich? Czy program Word oferuje tego typu możliwość?

Oczywiście, że tak! Wstawienie fotografii do pracy dyplomowej jest dziecinnie proste. Wystarczy wejść na pasku narzędzi u góry ekranu w menu "Wstaw", a następnie wybrać polecenie "Obraz". Rozwinie się menu, z którego wybieramy opcję "Z pliku…". Pojawia się nam okienko, gdzie musimy określić lokalizację obiektu, który pragniemy wstawić. Określamy ją i zatwierdzamy nasz wybór. Nasze zdjęcie się wstawia do naszej pracy.

Podobnie wstawia się rysunki, jednak tu z menu "Wstaw", po najechaniu na polecenie "Obraz", wybieramy pozycję "Clipart…" i wstawiamy rysunek z biblioteki rysunków zainstalowanej w naszym edytorze tekstów. Rysunki i zdjęcia, które wstawiliśmy, możemy z łatwością formatować poprzez zaznaczenie ich i wybranie z menu "Format" pozycji "Obiekt…".

Pojawi nam się okienko, poprzez którego zakładkę "Układ" możemy zdefiniować np. styl otaczania wstawionego obiektu tekstem. Fotografia może przylegać do tekstu lub stanowić dla niego tło. Tekst może też otaczać obiekt w formie ramki. Są różnorakie opcje.

Aby w pracach licencjackich zastosowanie zdjęć i fotografii miało w ogóle jakikolwiek sens, ważne jest, aby dobrać do nich odpowiednią rozdzielczość. Musi być ona tak dobrana, aby zdjęcia nie były rozmazane i aby po wydrukowaniu naszej pracy końcowej nie składały się z setek drobnych kwadracików, które będą psuć ocenę wizualno-estetyczną naszej pracy.





 
 
Pytania, uwagi? Skontakuj się z nami