Prace licencjackie z nagłówkiem lepiej oceniane przez promotorów.

W ostatnich latach studenci zaczęli przykładać o wiele większą uwagę do walorów estetycznych pisanych przez siebie prac licencjackich. Zaczęli przede wszystkim uczyć się obsługi edytora tekstów Word, ponieważ jest to jedyny słuszny program do tworzenia plików tekstowych. Program ten daje wiele możliwości dbania o estetykę pracy dyplomowej.

Jednym z elementów, które podnoszą atrakcyjność prac licencjackich są na pewno nagłówki. Coraz więcej studentów decyduje się na ich stosowanie, nie ograniczając się jedynie do zamieszczania w swoich pracach licencjackich nazwy i adresu uczelni. Opcje tworzenia nagłówków w Wordzie są tak szerokie, że można stworzyć bardzo ciekawy wizualnie projekt.

Nagłówek, dla niewtajemniczonych , to nic innego jak pojawiający się u góry każdej strony fragment tekstu zawierające informacje, określone wcześniej przez tworzącego prace licencjackie studenta.

Obecnie do najnowszych trendów należy tworzenie nagłówków z grafikami. Coraz popularniejsze jest wstawianie loga uczelni, dzięki czemu praca staje się bardzo prestiżowa i bardzo utożsamiona z konkretną uczelnią. Z punktu widzenia studenta z wieloletnim stażem sądzę, że jest to trochę przerost formy nad treścią. Wystarczy wziąć do ręki pierwszą lepszą ładniejszą pracę z ładnymi nagłówkami i zagłębić się w jej treść. Najgorsze jest właśnie to, że najładniejsze wizualnie prace są zazwyczaj najmniej treściwe merytorycznie.

No cóż, z tym muszą pogodzić się promotorzy. Patrząc na pracę licencjacką ze stworzonym ładnym nagłówkiem można przynajmniej mieć wrażenie, że praca jest na wysokim poziomie.

 
 
Pytania, uwagi? Skontakuj się z nami